W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie odbyła się Akcja “Mikołajkowy Ratownik”.

Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie RESCUE TEAM zorganizowało dzisiaj akcję pt. „Mikołajkowy Ratownik”, która ma na celu wesprzeć dzieci, spędzające Mikołajki w Szpitalu.

– “Mikołajkowy Ratownik” jest akcją dedykowaną przede wszystkim dzieciom ze Szpitala na Parkitce – mówi Marlena Rutkowska, Sekretarz Zarządu Sztabu. – Chcielibyśmy im urozmaicić ten dzień – sprawić, że zapamiętają go jako mile spędzony czas, w trakcie którego też dostaną jakiś prezent od Mikołaja i będą mogły z nim przez chwilę posiedzieć i porozmawiać.

W akcji wzięli udział wolontariusze, którzy chętnie angażują się w pomoc na rzecz dzieci przebywających w Szpitalu.

– Z perspektywy wolontariusza wygląda to bardzo ciekawie. Co prawda mamy dużo pracy i jest trochę ciężko, ale akcja odbywa się już piąty raz, także myślę, że jest warta całego trudu, jaki wkładamy w jej realizację – mówi jeden z wolontariuszy. – Uśmiech dzieci jest szczególnie cenny. Dobrze, że chociaż w tym jednym dniu możemy sprawić, by zagościł on na ich twarzach – mówi inny wolontariusz.

Akcja “Mikołajkowy Ratownik” nie ogranicza się jednak tylko do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Jak mówi prezes Stowarzyszenia, Piotr Jakubowski, organizacja z roku na rok poszerza zakres swoich działań.

– Na razie obraliśmy sobie za cel Szpital Wojewódzki, niemniej z roku na rok myślimy o coraz to nowszych inicjatywach – mówi Jakubowski. – “Mikołajkowy Ratownik” to jedno, ale udzielamy też swego rodzaju usług prywatnych, dlatego dzisiaj z całą pewnością wyjdziemy jeszcze na ulice miasta. Dodatkowo, jeśli ktoś ma życzenie “zamówić” sobie prywatnego Mikołaja, to takie zamówienia również przyjmujemy i jeździmy do ludzi indywidualnie – podsumowuje prezes.

Akcja “Mikołajkowy Ratownik” zorganizowana została już po raz 5. Stowarzyszenie planuje gromadzić prezenty dla dzieci ze Szpitala jeszcze przez najbliższe kilka lat.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content