Akcja “Prędkość” – policjanci apelują o rozwagę

Dzisiejsza zmiana aury spowodowała, że drogi miejscami są bardzo śliskie. Częstochowscy policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być jedną z przyczyn wypadku. Brak wyobraźni, brawurowa i zbyt pewna siebie jazda, używanie w trakcie jazdy telefonu komórkowego może skutkować tragedią wielu rodzin.
Panująca dzisiaj aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Brak odblasków, przechodzenie w miejscach niedozwolonych, nagłe wtargnięcie na pasy, brak oświetlenia roweru, szybka i niedostosowana do warunków atmosferycznych jazda motocyklem – może doprowadzić do bardzo poważnego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci.
Patrole biorące dzisiaj udział w działaniach „Prędkość” pełnią służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Mundurowi, oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, weryfikują ich stan trzeźwości, sprawdzają wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Akcja potrwa do godz. 22.00.

źródło: KMP Częstochowa

Skip to content