Ruszyła ósma edycja charytatywnej akcji “Wyślij pączka do Afryki”.

Jest ona organizowana przez Fundację Kapucyni i Misje i opiera się na idei przesłania wirtualnego pączka do dzieci głodujących w Afryce.

– Z tą akcją wychodzimy przede wszystkim do dzieci i młodzieży w szkołach, w których chętnie podejmowane są działania charytatywne – mówi brat Jerzy Steliga, członek Fundacji. – Pączka możemy spożytkować w inny sposób, niż ten kojarzący się z Tłustym Czwartkiem. Możemy bowiem wysłać wirtualnego pączka do Afryki, a tam misjonarze kapucyńscy przeznaczą jego równowartość na szczytny cel – projekty, które zostały utworzone w ramach Fundacji.

Brat Steliga zaprasza do udziału w akcji również mieszkańców Częstochowy i województwa śląskiego.

Do akcji “Wyślij pączka do Afryki” zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli z całej Polski – w tym mieszkańców Częstochowy i województwa śląskiego. Do akcji można przyłączyć się na różne sposoby. Można np. wejść na stronę www.paczek.kapucyni.pl i wysłać dowolną ilość wirtualnych pączków.

Inną formą akcji jest “pączkowanie”, czyli zbiórki na rzecz misji. W akcję zaangażowane są szkoły i przedszkola, które robią kiermasze, ale każdy chętny może upiec czy też kupić pączki, poczęstować nimi znajomych i zrobić zbiórkę na rzecz misji. W tym roku na realizację 16 projektów fundacja zamierza przeznaczyć 450 tys zł. Dzięki wsparciu osierocone dzieci otrzymają posiłek w szkole, ponadto wybudowane zostaną nowe szkoły, przedszkola, kaplice, nowe szpitale dla chorych dzieci, dwie nowe studnie, plac zabaw, nowe boiska i wiele innych potrzebnych placówek.

MSI

Fot.: paczek.kapucyni.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content