Corocznie częstochowska policja włącza się w ogólnopolską akcję „Znicz”, podejmując działania poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz związane z kontrolami.

– Stróże prawa będą reagować na przestępstwa i wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, zarówno pieszych, jak i kierowców, w szczególności w związku z zatrzymywaniem samochodów w miejscach niedozwolonych, nieustąpieniem pierwszeństwa pieszym na przejściach dla pieszych oraz przechodzeniem pieszych w miejscach niedozwolonych – mówiła asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Nie obejdzie się także bez kontroli pasażerów pod względem zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach. Dużo działań czeka także policjantów z Wydziału Prewencji.

– Będą realizować zadania z zakresów zapobiegania kradzieży mienia w rejonach nekropolii, w tym mienia pozostawionego na grobach. Będą także przeciwdziałać kradzieżom kieszonkowym oraz kradzieżom i włamaniom do pojazdów – dodała Marta Kaczyńska.

W związku z uroczystością Wszystkich Świętych zmieniona zostanie organizacja w ruchu drogowym w rejonach częstochowskich cmentarzy. Zmiany będą obowiązywały już 31.10.2019 roku od godz. 12.00 i potrwają do 1.11.2019 roku do godz. 20.00.

BNO

Skip to content