Akt oskarżenia dla fryzjera psów

Fot. Radio Fiat

Do Sądu Okręgowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia wobec Zygmunta S., groomera, który znęcał się nad zwierzętami. Fryzjerowi psów grożą 3 lata więzienia.

W grudniu 2019 roku w mediach społecznościowych umieszczono film, na którym widać, jak mężczyzna krzywdzi psa podczas strzyżenia. Zwierzę wyrywa się i skamle. Fryzjer krzyczy, a potem rzuca zwierzę ze sporej wysokości. Jak mówi Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, za taki czyn mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat trzech.

– 25 czerwca bieżącego roku Prokurator Rejonowy Częstochowa-Południe skierował do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Zygmuntowi S. Mężczyzna oskarżony został o popełnienie przestępstwa z art. 35 ust. 1a Ustawy o Ochronie Zwierząt. W okresie od 15 do 25 października 2019 roku, prowadząc w Częstochowie salon fryzjerski dla zwierząt, znęcał się nad dwoma powierzonymi mu psami rasy terier poprzez ich szarpanie, uderzanie i podduszanie. Zachowanie to spowodowało u zwierząt cierpienie i stres.

Według ustaleń śledczych mężczyzna to Zygmunt S., członek zarządu głównego Związku Kynologicznego w Polsce. Salon dla psów prowadził w częstochowskiej dzielnicy Raków. Po nagłośnieniu sprawy maltretowania jednego z psów, znany polski groomer zamknął swoją działalność.

ABK

Skip to content