Akt oskarżenia dla pirata drogowego

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie zakończyła właśnie śledztwo w sprawie 39-letniego Rafała K. Do Częstochowskiego Sądu Rejonowego skierowany został akt oskarżenia. Dotyczyć będzie on narażenia pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, a także naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Rafał K., którego wyczyny drogowe obiegły już całą Polskę, usłyszał zarzuty. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że bardzo się spieszył. Więcej o sprawie mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie:

W toku postępowania ustalono, że 6 czerwca 2021 roku w Rędzinach koło Częstochowy, kierujący samochodem osobowym marki VW Rafał K. wyprzedzał cztery pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. W ten sposób stworzył realne zagrożenie potrącenia przechodzących przez przejście czterech osób, w tym dwóch dzieci w wieku 7 i 3 lat. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu, należącego do Urzędu Gminy w Rędzinach.

Jak w wielu podobnych sprawach, zachodzi obawa ucieczki podejrzanego, bądź popełnienia kolejnych przestępstw. Nim pirat drogowy zasiądzie na ławie oskarżonych, zastosowane będą wobec niego odpowiednie środki zapobiegawcze:

W toku postępowania, na wniosek Prokuratora, Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie, które w trakcie dochodzenia zostało przez Sąd zamienione na środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i nakazu powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zarzucane oskarżonemu przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do pięciu lat.

OO

Skip to content