Akt oskarżenia w sprawie stalkingu

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ zakończyła właśnie śledztwo w sprawie 46-letniego Marcina J. Do Częstochowskiego Sądu Rejonowego skierowany został akt oskarżenia. Dotyczyć będzie on nękania żony, z którą oskarżony pozostawał w faktycznej separacji.

W toku śledztwa ustalono, że począwszy od kwietnia do końca maja 2021 roku Marcin J. uporczywie nękał swoją żonę. W ten sposób wzbudzał u kobiety uczucie ciągłego zagrożenia oraz istotnie naruszał jej prywatność. O szczegółach sprawy mówi prokurator, Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie:

Stalking polegał na śledzeniu i obserwowaniu pokrzywdzonej. Marcin J. oblał także czterokrotnie drzwi wejściowe do jej mieszkania płynem służącym do odstraszania dzików, wywołującym odór i mdłości. Ponadto w śledztwie ustalono, że oskarżony dokonał zniszczenia samochodu żony, polegającego na zarysowaniu pojazdu śrubokrętem, urwaniu bocznych lusterek, wgnieceniu dachu i przebiciu wszystkich opon. Po upływie 3 dni od tego zdarzenia ponownie zniszczył użytkowany przez żonę samochód – tym razem poprzez jego podpalenie.

Kres występkom Marcina J. położyło jego zatrzymanie. Ponadto prokurator wniósł o jego tymczasowe aresztowanie.

Przesłuchany przez prokuratora Marcin J. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Okazało się, że w przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa zniszczenia mienia, oszustwa i prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Przestępstwo uporczywego nękania (stalking) jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat, a przestępstwo zniszczenia mienia karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

OO

Skip to content