Aleja Jana Pawła II będzie wkrótce przejezdna!

Znamy termin zakończenia prac na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej oraz Jana Pawła II. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie informuje, że prace nad infrastrukturą tramwajową, nawet przy obecnej, deszczowej pogodzie, nie powinny trać dłużej niż do 15 sierpnia.

Rzecznik prasowy częstochowskiego MPK Maciej Hasik, zapewnia, że skrzyżowanie ma być do tego czasu w pełni przejezdne. Udrożnione, jak mówi rzecznik “po sąsiedzku” ma zostać również skrzyżowanie Alei Armii Krajowej z ulicą Jasnogórską. Wykonawca ma dotrzymać podanego terminu, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Nie należy jednak „otwierać szampana” ponieważ zakończenie prac na skrzyżowaniu Alei Armii Krajowej z Aleją Jana Pawła II jest jedynie kroplą w morzu trwających prac renowacyjnych. Dodatkowo, jak się okazuje, remont linii tramwajowej potrwa co najmniej do końca września: mowa tutaj głównie o założeniu nowej sieci tramwajowej, wybudowanie wiat przystankowych, położenie kostki, przygotowanie zieleni etc. Rzecznik MPK przekazuje, że prowadzone jednak prace wykończeniowe w żaden sposób nie wpłyną na terminy uruchomienia tramwajów, które zaczną kursować już od początku tego roku szkolnego. Mimo zapowiedzi rychłego zakończenia robót, wielu częstochowian nadal patrzy z niepokojem na prowadzone prace, przyjmując zapewnienia urzędników co najmniej z dystansem.

Zdaniem rzecznika MPK termin złożony przez wykonawcę jest pewny i nikt nie bierze pod uwagę potencjalnego opóźnienia. Jeśli jednak takowe wystąpi MPK najpierw zajmie się weryfikacją oraz znalezieniem winnego przekroczenia terminu. Jeśli urzędnicy dojdą do wniosku, że wina leży po stronie wykonawcy, zostanie nałożona odpowiednio wysoka kara, zapewnia Hasik.

Zakończenie prac na skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej z Al. Jana Pawła II, w kontekście rozpoczęcia remontu Al. Wojska Polskiego, wydaje się być dobrym prognostykiem rozwiązania problemu drogowego Armagedonu, lecz jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Skip to content