Fot. Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki

Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki zaprasza do udziału w debacie poświęconej zagadnieniom onkologicznym. Początek transmisji spotkania 1 października o godz. 12. na profilu facebookowym Stowarzyszenia.

Debata jest częścią programu o nazwie „Amazonki w Trosce o Innych. Bądź Zdrowa Mamo- Częstochowianie dla Mam”. Co roku spotkanie dotyczące zdrowia organizowane było 26 maja. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja została przesunięta o kilka miesięcy. Pomimo zmiany terminu rozmowy na temat nowotworów piersi i profilaktyki odbędą się, ale w formie odmiennej niż dotychczas. Więcej na ten temat mówi Elżbieta Markowska, prezes Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek.

– Lekarze i pacjencji opowiadają o najnowszych metodach leczenia. Przeniosłyśmy spotkanie na październik, ponieważ jest to miesiąc walki z rakiem piersi. Chcemy, aby osoby, które obejrzą naszą debatę, dowiedziały się jak ważna jest profilaktyka. Temat tegorocznej debaty to „Profilaktyka – Choroby Onkologiczne w Czasie Pandemii”. Naszymi wykładowcami są lekarze: onkolog dr Barbara Huras, chirurg onkolog dr Przemysław Jasnowski, diagnostyka Joanna Halkiewicz oraz psycholog dr Anna Machnik-Czerwik.

Każdy, kto będzie chciał uczestniczyć w debacie, może obejrzeć jej transmisję w internecie.

– Nie będzie nikogo z widzów. Każdy, kto chciałby zadać pytanie, może wysłać je na maila Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek. My przekażemy je lekarzom. Zapraszam do udziału w debacie. Będzie można ją obejrzeć na profilu facebookowym naszego Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki to ruch na rzecz kobiet z rakiem piersi w Polsce. Jest organizacją samopomocową, niemedyczną, służącą wsparciem psychologicznym i pomocą praktyczną kobietom dotkniętym rakiem piersi.

ABK

Skip to content