dworzec-noca-640x956

Z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę częstochowscy strażnicy miejscy prowadzili działania „Andrzejki” oraz „Nocny Tramwaj”. Przez weekend funkcjonariusze podjęli prawie 200 interwencji.

Podczas „andrzejkowego” weekendu głównym zadaniem strażników miejskich było patrolowanie miejsc w okolicach dyskotek i sprawdzanie, czy nie dochodzi do zakłócania spokoju publicznego, aktów dewastacji itp. W wyniku działań strażnicy miejscy, którzy w ramach akcji „Andrzejki” współpracowali z częstochowskimi policjantami, podjęli prawie 200 interwencji. Funkcjonariusze Straży pouczyli 119 osób, nałożyli 40 mandatów karnych. Ponadto do Ośrodka Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi przewieziono 19 osób, a 4 osoby przekazano pod opiekę rodzinie. Częstochowskim policjantom przekazano 5 spraw, w tym dwóch sprawców pobicia 40-letniego mężczyzny. Do pobicia doszło w sobotę przy al. Armii Krajowej.

Strażnicy miejscy w weekend przeprowadzili też działania „Nocny Tramwaj”, gdzie kontrolowali zachowanie pasażerów środków nocnej komunikacji miejskiej. Nie odnotowano poważniejszych zdarzeń.

W weekend strażnicy miejscy zrealizowali też 135 wniosków zgłoszonych telefonicznie przez mieszkańców Częstochowy na stanowisko dyżurnego Straży Miejskiej.

Skip to content