Caritas Polska przy współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi projekt poświęcony ekologii integralnej. Jest to odzew na apel Papieża Franciszka zawarty w encyklice Laudato si’. Projekt zakłada m.in. stworzenie sieci animatorów Caritas Laudato si’ oraz wspieranie lokalnych inicjatyw wolontariackich, parafialnych, szkolnych wspólnot Caritas w 12 diecezjach w Polsce.

Zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Paweł Dzierzkowski zaprasza do współpracy osoby, które utożsamiają się z nauczaniem papieża Franciszka zawartym w encyklice Laudato si’ i nie boją się takiego wyzwania, jakim jest podjęcie funkcji animatora w Archidiecezji Częstochowskiej.

Kandydat na animatora powinien: dobrze znać społeczność lokalną, posiadać wykształcenie wyższe, znać język angielski na poziomie B1, mieć doświadczenie w realizacji projektów , posiadać wysokie zdolności interpersonalne (umiejętność pracy w grupie i z ludźmi), mieć zdolności organizacyjne oraz wykazywać się rzetelnością w realizacji obowiązków, mile widziane są prawo jazdy kat. B.

-Obowiązkiem animatora będzie animowanie prac lokalnych grup projektowych Laudato si’ m.in. poprzez organizacje i moderacje spotkań oraz szkoleń lokalnych animatorów. Ponadto animator będzie obsługiwał konkursy grantowe w danej diecezji poprzez wsparcie prac komisji przyznającej dofinansowanie na lokalne działania, w tym ocene wniosków konkursowych oraz propagował Laudato si’ w diecezji m.in. przez organizowanie Niedzieli św. Franciszka. – mówi Marta Cierpiał z Caritasu Archidiecezji Częstochowskiej.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Foto źródło: caritas.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content