Aplikacja mapowa „Częstochowa. Brama na Jurę”

Powstała aplikacja na telefony dla miłośników rowerów, która umożliwia skorzystanie z gotowych tras rowerowych na terenie Częstochowy i okolic. „Brama do Jury” to aplikacja, która pozwoli również wyznaczyć własną trasę, z różnym poziomem trudności.

Dowolna trasa rowerowa może zostać wybrana w trybie terenowym, turystycznym czy miejskim. O szczegółach aplikacji mówi Łukasz Kot, społeczny konsultant ds. komunikacji rowerowej:

Przede wszystkim aplikacja pokazuje też punkty najbardziej interesujące w pobliżu, czyli kamieniołomy, kamienice, kaplice, pomniki przyrody. Umożliwia pobranie tej trasy wgranie jej na telefon czy na komputer rowerowy i też jakby umożliwia podróże po Częstochowie po istniejącej infrastrukturze już, którą wybudowało MZD.

Aplikacja jest bezpłatna i można ją ściągnąć już na swój telefon. Z aplikacji dowiemy się ile kalorii spalimy, ile zaoszczędzimy na paliwie oraz ile mniej CO2 wyemitujemy do atmosfery jadąc na rowerze, a nie samochodem. Dodatkiem jest strona internetowa, która posiada te same funkcje, a ponadto pozwala na stworzenie trasy, zapisanie oraz przesłanie jej do aplikacji.

KKO

Skip to content