Apteki dołączają się do Narodowego Programu Szczepień

Chociaż pandemia zdaje się wygasać, rząd oraz część specjalistów ostrzega przed nadejściem czwartej fali, której kulminację przewiduje się na połowę sierpnia. Z tego powodu program szczepień nie wyhamowuje, a kolejne placówki medyczne i farmaceutyczne dołączają się do inicjatywy.

Dokładniejsze informacje nt. rozszerzenia programu szczepień o wybrane placówki apteczne przekazuje mgr farm. Przemysław Orlikowski, prezes Częstochowskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej. By móc zaszczepić się w wybranej aptece, należy na początku się zarejestrować. Można tego dokonać na trzy różne sposoby: przez internet, telefonicznie dzwoniąc na dedykowaną infolinię 989, lub stacjonarnie, przychodząc do apteki. Następnie w dniu szczepienia należy wypełnić odpowiedni formularz, zaś po szczepieniu zostać w punkcie około 15 do 20 minut.

Należy zadać jednak pytanie, czy wybór preparatów, którymi będzie się można zaszczepić jest taki sam jak w punktach szczepiennych, czy jest ograniczony do konkretnego producenta? Póki co jedynymi szczepionkami dostępnymi w aptekach będą produkty firmy Johnson&Johnson, jednodawkowe.

Jak jednak na pomysł rozszerzenia możliwości szczepień zareagowali częstochowianie? I czy w ogóle zdecydowali się zaszczepić? Zapytani przez nas mieszkańcy w większości pozytywnie odnieśli się do tego pomysłu, zarówno osoby zaszczepione jak i dopiero czekające na swoją kolej. Pojawiły się także głosy wyraźnie przeciwne, chociaż one należały do mniejszości.

Dokładny wykaz aptek, które będą uczestniczyć w Narodowym Programie Szczepień zostanie przekazany w następnym tygodniu.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content