Aquapark Częstochowa nadal zamknięty

Hucznie zapowiadany Aquapark w Częstochowie, chociaż wybudowany już dawno temu, nadal stoi pusty i nieużywany. Działają wszystkie urządzenia, a niecki basenowe wypełniła woda. I chociaż w styczniu 2021 roku władze miasta tłumaczyły zamknięcie obiektu nadal niepewną sytuacją pandemiczną, obecnie aquapark nadal pozostaje nieczynny.

Skontaktowaliśmy się z częstochowskim Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, starając się znaleźć przyczynę, dla której obiekt jest nadal zamknięty. Według pracowników ośrodka, nawet planowanie otwarcia obiektu jest obecnie bezcelowe i zwyczajnie błędne, z tego powodu, że funkcjonowanie parków wodnych jest dozwolone do 5 czerwca. Dalej nie jest pewne, czy te ośrodki będą mogły funkcjonować.

Skoro więc tym razem winę ponoszą decyzję rządu, to czy miasto ma chociaż przygotowany plan otwarcia, w razie podjęcia korzystnego z punktu widzenia działania aquaparku rozporządzenia? Kwestię wyjaśnia Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu, informując że samorząd czeka na oficjalne dokumenty Ministerstwa Zdrowia. Wtedy dopiero zostaną podjęte odpowiednie działania mające na celu albo uruchomienie placówki, albo jej dalsze zamkniecie.

Tak częste i długie opóźnienia nasuwają pytanie – czy miasto w ogóle jest zainteresowanie otwarciem obiektu? Według naczelnika odpowiedź jest prosta – tak.

Wszystko wskazuje na to, że do 5 czerwca sytuacja otwarcia Aquaparku w Częstochowie powinna zostać rozwiązana. Zarówno ratusz, jak i MOSiR czekają na oficjale rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content