Aquapark w Częstochowie – jak wygląda w środku?

Fot. Radio Fiat

Aquapark przy ul. Dekabrystów w Częstochowie ma zostać otwarty dopiero jesienią. Oprócz basenu będzie można skorzystać z jacuzzi, kilku saun oraz strefy gastronomicznej. Obecnie budynek ukończony jest w 95%.

Park wodny w Częstochowie powstaje od 2018 roku. Pierwszym terminem oddania go do użytku publicznego miał być 23 czerwca br. Michał Konieczny, naczelnik Miejskiego Wydziału Inwestycji tłumaczy, że otwarcie kąpieliska zostało przesunięte z powodu epidemii.

– Cały czas nadzorujemy budowę. Myślę, że termin oddania aquaparku we wrześniu jest bardzo realny. Inaczej sytuacja wygląda z jego użytkowaniem. Obiekt powinien być oddany do dyspozycji klientów od października. Czy tak na pewno będzie też nie wiadomo. Sytuacja epidemiologiczna jest przecież niepewna.

W budynku znajdą się liczne atrakcje wodne, a także strefa SPA.

– To 800 metrów kwadratowych lustra wody ze sztuczną rzeką, falą, gejzerami, jacuzzi, torami pływackimi. Będą również trzy zjeżdżalnie, sauny oraz tężnia. Zaplanowaliśmy też możliwość skorzystania z basenów zewnętrznych.

Część administracyjna aquaparku znajdzie się na piętrze. W piwnicach przewidziano natomiast pomieszczenia techniczne, socjalne, magazynowe oraz wspomniany parking, który zdaniem niektórych mieszkańców Częstochowy będzie niewystarczający.

ABK

Skip to content