Aquapark w Częstochowie – woda stoi, a kąpiących brak

Fot. Radio Fiat

Do 15 września wykonawca częstochowskiego aquaparku powinien zakończyć prace i oddać budynek w ręce służb kontrolnych. Na terenie obiektu działają wszystkie urządzenia, a niecki basenowe wypełniła woda. Na relaks w nowym kąpielisku trzeba będzie jednak poczekać.

Budowa aquaparku rozpoczęła się kilka lat temu. Choć jest już prawie ukończony, decyzja o jego otwarciu zostanie podjęta dopiero po 30 września. Więcej na temat zadania mówi Michał Konieczny, naczelnik miejskiego wydziału inwestycji.

– Obecnie trwają odbiory wszelkich służb. Budowę sprawdził już sanepid, a obecnie trwa kontrola Państwowej Straży Pożarnej. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego będzie mógł wdać pozwolenie na użytkowanie obiektu. Równocześnie miasto będzie musiało odebrać całą inwestycję. Wszystkie te czynności powinny zakończyć się do 15 września. Równolegle trwa proces dostaw. Są to 3 umowy na wyposażenie obiektu. Te umowy powinny zakończyć się odbiorami do końca września. Do 30 września Miejski Wydział Inwestycji powinien ukończyć zadanie i przekazać je MOSiR, gospodarzowi obiektu. Po 30 września MOSiR podejmie decyzję o terminie uruchomienia aquaparku dla klientów.

Klienci będą mogli skorzystać z oferty aquaparku najwcześniej w październiku.

– To 800 metrów kwadratowych lustra wody ze sztuczną rzeką, falą, gejzerami, jacuzzi, torami pływackimi. Będą również trzy zjeżdżalnie i sauny. Zaplanowaliśmy też możliwość skorzystania z basenów zewnętrznych.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez redakcję Radia Fiat, mieszkańcy osiedla obok budowanego aquaparku martwili się, że po otwarciu kąpieliska pojawi się problem z parkowaniem przy blokach. Obawy wobec zbyt małej ilości miejsc parkingowych mieli również potencjalni klienci basenu.

– Pod całością będzie parking podziemny. Dookoła urządzone są zupełnie nowe miejsca parkingowe. Wydzielony jest też fragment terenu przy wejściu do otwartego parku wodnego. Tym miejsc parkingowych przybyło.

Parkingi przeznaczone są na ok 290 pojazdów. Czy to wystarczy? Przekonamy się jesienią.

Przypomnijmy, że pierwszym terminem oddania basenu do użytku publicznego był 23 czerwca br. Otwarcie kąpieliska zostało przesunięte z powodu epidemii. Wykonawca inwestycji sygnalizował problem o możliwych opóźnieniach już na przełomie marca i kwietnia. Pomimo prawie ukończonej budowy wystąpiono z wnioskiem o odroczenie, na które miasto wyraziło zgodę.

ABK

Skip to content