Aukcja na rzecz Amazonek

Fot. WSS w Częstochowie

Wspierają kobiety na całym świecie. Codziennie podnoszą na duchu tych, którzy stracili już nadzieję. Amazonki apelują, że „rak to nie wyrok”, a życiem należy się cieszyć. Aby ich praca mogła przynieść jeszcze lepsze efekty, potrzebują naszego wsparcia. Pomóc można m.in. poprzez udział w aukcji internetowej, organizowanej na rzecz oddziału w Częstochowie.

Wylicytować można m.in. dzieła sztuki Tomasza Sętowskiego, Bartosza Frączka, Tomasza Lubaszki czy też niezwykłe pamiątki podarowane przez bp. Antoniego Długosza oraz Krzysztofa Witkowskiego, prezesa Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, który niedawno otrzymał nominację do nagrody Totus Tuus. Aukcja organizowana jest już po raz drugi – mówi Elżbieta Markowska, prezes Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek.

– Jest to aukcja zorganizowana przez „Zdrową Częstochowę”. Aby wziąć udział w aukcji, należy wejść na stronę zdrowaczestochowa.pl i wybrać zakładkę „sklep”. Tam pokazane będą wszystkie rzeczy wystawione na licytację. To wyjątkowe dary od wspaniałych ludzi. Znaleźć można również przepiękne prace naszych Amazonek. Liczymy na Państwa dobre serca. Będziemy wdzięczni za każdy grosz.

Zebrane środki przeznaczone będą na zakup specjalistycznego urządzenia, który pomaga w leczeniu obrzęków limfatycznych.

– Wspieramy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Zbieramy pieniądze na to, aby móc wrócić do normalnego życia w społeczeństwie. To przede wszystkim odpowiednia rehabilitacja, która nie należy do tanich. Wiele osób boryka się z obrzękami limfatycznymi, które mogą ujawnić się nawet kilka lat po chorobie. Taki problem zdrowotny uprzykrza życie, ponieważ bardzo boli. Operacja nie daje gwarancji wyleczenia, dlatego ważna jest odpowiednia rehabilitacja.

Aukcja rozpoczęła się na początku października i trwać będzie do 15 listopada.

ABK