To była udana sobota dla częstochowskich siatkarzy. AZS Częstochowa w meczu na szczycie w Tomaszowie Mazowieckim zwyciężył 3:1 i tym samym przed ostatnią kolejką rozsiada się w fotelu lidera I ligi. Dobre humory, także w Norwidzie. Częstochowianie co prawda przegrali 2:3 w spotkaniu ze Ślepskiem Suwałki, ale zdobyli jakże cenny punkt, który daje im pewność, że wystąpią w fazie play-off.

W spotkaniu Norwida Częstochowa zdecydowanie lepiej w mecz weszli gości z Suwałk. Pierwsze dwa sety to oni przeważali i nawet dobre fragmenty częstochowian nie pozwoliły na nawiązanie równorzędnej walki. Dużo zmieniło się za to od trzeciego seta, Norwid po raz kolejny pokazał, że potrafi wracać do gry w najtrudniejszych momentach. Trzecią partie nasi siatkarze wygrali do 21. Poszli za ciosem również w secie czwartym, w którym świetną zmianę dał Tomasz Kryński. W tie-breaku zabrakło niestety Norwidowi szczęścia, co nie zmienia faktu, że w 100% wykonali plan na ten sezon i zameldowali się w fazie play-off.

Wyśmienite nastroje panują również w szeregach AZS-u Częstochowa. Akademicy po wyrównanym spotkaniu z dotychczasowym liderem Lechią Tomaszów Mazowiecki dopisują do swojego dorobku 3 pkt. i awansują na 1. lokatę w lidze. Dobrze dysponowany AZS zostawił w łódzkiem tylko seta i powiększył swoją serię zwycięstw do 12.