Bal Karnawałowy z biskupem Długoszem po raz czwarty

Fot. Radio Fiat

To już kolejny raz, kiedy to Szkolne Koła Caritas przy Zespole Szkół Specjalnych nr 28 oraz Zespole Szkół Samochodowych zorganizowały integracyjny bal karnawałowy. W tym roku bal przyjął formę zabawy pod gołym niebem, umożliwiający bezpieczne spotkanie wszystkim podopiecznym.

Nie zabrakło mnóstwa atrakcji, jakie można było zorganizować na świeżym powietrzu. Mowa tu m.in. o paradzie Ogniwa Konnego Policji czy wozie strażackim z wysięgnikiem, z którego dzieci otrzymały słodkie faworki oraz pączki. Jak co roku główną postacią zachęcającą dzieci do zabawy był bp Antonii Długosz.

– Chcemy podwójny sposób dziękować Jezusowi. Po pierwsze za to, że jest z chorymi, i że przez nas i przez siebie służy tym ludziom w potrzebie. Po drugie chcieliśmy przynieść dzieciom radość, dlatego że tłusty czwartek jest okazją do obdarowania dzieci dobrym pączkiem i chrustem – mówił bp Antonii Długosz.

Tegoroczny bal choć inny, był nie mniej radosny, niż poprzednie. Nie zabrakło tańców i śpiewu w wykonaniu bp. Długosza, a także chwili modlitwy i refleksji. Wszystko po to, by chociaż na chwilę ujrzeć uśmiech na twarzach podopiecznych.

– Na pewno praca z dziećmi wymagającymi więcej naszej uwagi daje wiele satysfakcji. Ich radość i postępy mobilizują nas do wymyślania i organizowania takich imprez. Problemów jest mnóstwo, każdego dotykają jakieś niedogodności, jednak pogoda ducha, działanie i chęć bycia z innymi w radości są tutaj najważniejsze – zaznaczała Agnieszka Cupiał, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 28.

Tegoroczny bal karnawałowy przypadł w Światowy Dzień Chorego. To dobry moment, by na chwilę zatrzymać się przy tych, którzy nas potrzebują.

– Przyszliśmy do tych dzieci, aby wnieść im trochę radości w ten dzień. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nas wesprzeć. Cieszymy się, że możemy tu być, bo uczymy się od tych dzieci naprawdę wiele – tłumaczył katecheta Rafał Matuszewski z Zespołu Szkół Samochodowych.

Zwieńczeniem balu był taneczny challenge, w którym współorganizatorzy przedsięwzięcia wykonali taneczny układ do utworu Jerusalema wykonawcy Master KG.

BNO

Skip to content