Bal karnawałowy w Samochodówce. Dziś (wtorek 23 stycznia) w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych przy ul. Augustyna 3 w Częstochowie odbył się bal przygotowany przez Kluby Wolontariatu Akcji Katolickiej działające w Zespole Szkół Specjalnych nr 28 oraz w popularnej “Samochodówce”.

Pomysł to jest przede wszystkim inauguracja pewnego projektu, który mamy w założeniu, ponieważ dzisiaj bardzo często stygmatyzuje się poszczególne osoby i wyklucza się je społecznie. Bal jest takim preludium do tego, co chcemy zrobić – chcemy dążyć do tego, żeby zmienić nazwy szkół specjalnych na szkoły specjalistyczne. Żeby pokazać, że dzieci, które wymagają więcej czasu, więcej poświęcenia ze względu na rodzaj niepełnosprawności, mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie – mówi Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej w archidiecezji częstochowskiej.

Gościem specjalnym balu, który śpiewał i tańczył wspólnie z uczestnikami imprezy był bp Antoni Długosz.

Chcę im powiedzieć o tym, że mają takie samo prawo w Kościele jak ludzie zdrowi fizycznie i psychicznie i że Pan Jezus ich kocha – żeby przeżyły radość w okresie Bożego Narodzenia. Jedną z form radości i okazywania swoich charyzmatów, jakie otrzymaliśmy od Pana Boga, jest śpiew i taniec – mówił bp Antoni Długosz.

Wśród gości balu karnawałowego znalazła się częstochowska Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska. Imprezę uświetnił występ Agaty Geisler, uczestniczki VI edycji programu “The Voice of Poland”, która urodziła się w Częstochowie, a na co dzień mieszka w Mykanowie.

W poniedziałek 22 stycznia również w ramach działań Klubów Wolontariatu Akcji Katolickiej zostały wystawione jasełka w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Sióstr Niepokalanego Serca Maryi przy ul. Ogrodowej 35 w Częstochowie.

Paweł Kmiecik

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content