Centrum Wolontariatu Agape działające przy Stowarzyszeniu Wzajemnej Pomocy „Agape” zaprasza do udziału w konkursie „Barwy Częstochowskiego Wolontariatu 2017”. Konkurs jest okazją do wyrażenia wdzięczności wolontariuszom indywidualnym, koordynatorom szkolnych kół wolontariatu i grupom wolontariuszy, którzy, na co dzień ochoczo poświęcają swój czas, aby bezinteresownie pomagać innym i wspierać rozwój wolontariatu w naszym mieście i regionie.
– Ogłosiliśmy konkurs “Barwy Częstochowskiego Wolontariatu” – mówi Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Agape”, Kazimierz Słobodzian. – Jest to dwunasty konkurs przeprowadzany przez Stowarzyszenie Agape. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada. Kapituła konkursowa wyłoni laureatów, którym na Gali Wolontariatu 11 grudnia zostaną wręczone statuetki wolontariuszom roku.
Tegoroczna Gala Wolontariatu będzie zapewne znaczącym wydarzeniem, tak jak były poprzednie. W poprzednich edycjach gośćmi byli między innymi Mieczysław Szcześniak czy Beata Bednarz. W roku bieżącym galę uświetni występ Aleksandry Kowalskiej z zespołem Impast:
– Będziemy grać trzeci koncert z projektu “Sacrum – wiara, nadzieja, miłość”. Projekt jest pod patronatem honorowym abp. Wacława Depo. Ta ostatnia część jest związana z postacią św. Brata Alberta, więc ta wspaniała postać przy kolejnej gali jest tak bardzo wiążąca i dająca do myślenia.
Zgłoszenia do konkursu poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego wraz z opisem działalności wolontaryjnej nominowanego należy kierować na adres Centrum Wolontariatu Agape. Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej stowarzyszenia.

ZD

Skip to content