Będą nowe sygnalizacje świetlne w centrum miasta

Dziś (czwartek 25 stycznia) na rogu ulic Śląskiej i Kopernika w Częstochowie odbyło się spotkanie prasowe zorganizowane przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Przedstawiciele MZDiT ogłosili w jego trakcie zamiar utworzenia dwóch nowych sygnalizacji świetlnych – na skrzyżowaniach ulic Śląskiej i Kopernika oraz Kopernika i Nowowiejskiego.

Jako policja prowadzimy statystykę zdarzeń drogowych i wynika z niej, że skrzyżowanie ulicy Kopernika z ulicą Nowowiejskiego z ulicą Śląską jest jednym z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Częstochowie. Najczęstszą przyczyną naszych interwencji są potrącenia pieszego na wyznaczonym przejściu dla pieszych wskutek nieustąpienia pierwszeństwa – jeden pojazd, który się zatrzymał jest wymijany przez inny pojazd. Nasze gapiostwo doprowadza do tych zdarzeń – mówi st. asp. Wojciech Sznober z częstochowskiej policji.

Jak informował Mirosław Kucia-Piekarski, Zastępca Dyrektora MZDiT, sygnalizacja świetlna ma powstać do końca września 2018 roku. Aby było to możliwe, muszą zostać wprowadzone poprawki do budżetu miasta. Koszt budowy sygnalizacji świetlnych na dwóch skrzyżowaniach to około 0,5 mln zł.

Paweł Kmiecik

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content