Będą opóźnienia w przebudowie al. Wojska Polskiego?

Rosnące ceny materiałów budowlanych dotykają także sektora przedsiębiorstw, które pracują w segmencie budowy dróg. Z podwyżkami cen borykają się m.in. wykonawcy częstochowskich inwestycji. Firma odpowiedzialna za przebudowę al. Wojska Polskiego wystąpiła do częstochowskiego Magistratu o zmianę warunków kontraktu.

Miejski Zarząd Dróg zapewnia, że negocjacje wykonawcy z Miastem na razie nie stanowią problemu. Drogowcy wskazują, że przy tak dużych inwestycjach czasem zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Jak przekonuje Maciej Hasik, celem trwających negocjacji jest właśnie to, aby uniknąć komplikacji i opóźnień w budowie, jednak na razie nie zdradza szczegółów odnośnie trwających rozmów:

Szczegółowe informacje dotyczące ustaleń z wykonawcami trwającej przebudowy al. Wojska Polskiego będziemy mogli przekazać będziemy mogli przekazać dopiero za kilka dni. Informacja taka podana dziś byłaby niekompletna. MZD przekaże stosowny komentarz po zakończeniu wspomnianych ustaleń.

Negocjacje mogą potrwać od kilku dni do nawet dwóch tygodni. Wzrost cen materiałów budowlanych obserwujemy już od wielu lat, jednak wydarzenia na Ukrainie również miały wpływ na wzrost tych cen, czego ani Miasto ani startujący w przetargu nie mogli przewidzieć. Pozostaje nam czekanie na wyniki rozmów.

Skip to content