Będzie drugi aquapark w Częstochowie

Od kilku miesięcy mieszkańcy Częstochowy korzystają z usług aquaparku przy Hali Polonia. Jak się okazuje, już niedługo, powstanie w mieście kolejna tego typu inwestycja. Tym razem w miejscu dawnej elektrociepłowni.

Za budowę obiektu odpowiedzialna będzie spółka ProUni z Wrocławia. Więcej na temat planowanej inwestycji mówi częstochowski przedstawiciel spółki, Andrzej Sobczyk:

– Teren starej elektrociepłowni, wraz z budynkami, wykupił kielecki Zakład Obsługi Nieruchomości. Sukcesywnie wyburzał zabudowania, aby przygotować teren dla potencjalnego inwestora. Nasza spółka złożyła najkorzystniejszą ofertę i przejęła nieruchomość w połowie 2021 roku. W planach inwestycyjnych jest postawienie budynku o powierzchni zabudowy ok. 4000 metrów kwadratowych, w którym otworzony zostanie nowoczesny aquapark. Oczywiście mamy świadomość tego, że w Częstochowie podobna inwestycja otworzona została kilka miesięcy temu. Zapewniam jednak, że nasza decyzja jest przemyślana. Nasi specjaliści obserwują zainteresowanie tego typu obiektami w regionie, a z zebranych danych wynika, że budowa aquaparku jest jak najbardziej opłacalna.

Zgodnie z projektem, obiekt ma być większy niż ten MOSIR-u. Będzie miał trzy kondygnacje. W podziemiach zbudowany zostanie parking dla klientów aquaparku. Na parterze budynku znajdą się punkty kasowe, szatnie oraz hala basenowa, gdzie korzystać będzie można z wód leczniczych, kilkunastu jacuzzi, kilkunastu zjeżdżalni, a także wielu atrakcji dla dzieci. Na piętrze korzystać będzie można różnego rodzaju saun, oferty SPA, trzech kawiarni oraz restauracji. Co o pomyśle budowy drugiego aquaparku w mieście myślą częstochowianie?

– Myślę, że to dobry pomysł. Lubię chodzić na basen, a jeśli będzie tu tyle atrakcji (jak się zapowiada) to tym bardziej świetny pomysł.
– Będzie to kolejna wizytówka miasta.

Budowa drugiego w Częstochowie aquaparku ma się rozpocząć w lipcu bieżącego roku.

Skip to content