“Bez Suwerennej nie da się wygrać…” – minister Michał Wójcik w Częstochowie

W piątek, 2 czerwca minister Michał Wójcik z Suwerennej Polski spotkał się z mieszkańcami Częstochowy oraz regionu. Inicjatorem wizyty byłego wiceministra sprawiedliwości był Paweł Stochel, pełnomocnik Okręgu Suwerenna Polska Częstochowa.

Spotkania ministra Wójcika z mieszkańcami poszczególnych miast są wyjątkowe, bowiem zazwyczaj podzielone są na dwie części. Nie inaczej było w Częstochowie. O detalach piątkowej wizyty mówi minister Michał Wójcik:

Spotkanie dotyczące działalności Suwerennej Polski w okręgu częstochowskim będzie miało wyjątkowy charakter, bo z jednej strony będzie takim spotkaniem natury politycznej, porozmawiamy o problemach miasta, problemach lokalnych, w czym możemy pomóc, ale będzie miał także drugą część artystyczną z racji moich pasji, moich zainteresowań muzyką. Po prostu będę miał okazję, żeby zaśpiewać.

Partia Solidarna Polska założona została 24 marca 2012 i zarejestrowana 1 czerwca 2012. Pod taką nazwą działała do 3 maja 2023, kiedy to przekształciła się w Suwerenną Polskę. Minister Wójcik podkreślił, że jest to ugrupowanie, które chce chronić Polskę przed negatywnymi wpływami ze Wschodu, jak i Zachodu:

Suwerenna Polska jest ugrupowaniem, które funkcjonuje stosunkowo od niedawna. Suwerenna dlatego, że suwerenność dzisiaj jest w centrum uwagi. Chodzi o kwestie dotyczące nie tylko zagrożeń, które są, ale także nadchodzące z Zachodu. Chodzi o Brukselę, ale również o Wschód. Na to się nie chcemy zgodzić. Jest ugrupowaniem, które notuje w ostatnim czasie wzrost notowań i uważam, że jesteśmy ugrupowaniem, które ma dużą przyszłość.

Podczas spotkania minister Wójcik podkreślił również, jak bardzo Suwerenna Polska przyczyniła się do ograniczenia przestępczości oraz działania Funduszu Sprawiedliwości:

Przygotowaliśmy ponad 60 bardzo dobrych projektów i jeżeli ktoś nam zarzuca, że nic nie zrobiliśmy to, jest to bzdura. Ograniczyliśmy lichwę, komorników. Wystarczy zobaczyć dane, jak funkcjonuje Fundusz Sprawiedliwości. Lepiej jest powiedzieć, że nic nie zrobiliśmy, a jak się wchodzi w szczegóły to już nie chcą rozmawiać. Tak to wygląda.

Po części oficjalnej, przeznaczonej na rozmowy i dyskusje, Michał Wójcik – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dał koncert, śpiewając covery znanych przebojów. Po spotkaniu w Częstochowie były wiceminister sprawiedliwości wyruszył do Pszczyny, a 3 czerwca gościć będzie na Podkarpaciu.

Galeria fot. Radio Fiat

Spotkanie Ministra Michała Wójcika z mieszkańcami Częstochowy

Skip to content