W czasie przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych funkcjonariusze policji i straży miejskiej w Częstochowie corocznie dbają o bezpieczeństwo oraz porządek na drogach i ulicach miasta.

Zwiększona liczba kontroli drogowych ma celu ujawnienie i zatrzymanie możliwie jak największej liczby „piratów” oraz nietrzeźwych kierowców, zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników w czasie wzmożonego ruchu na drogach. Jak przypomina częstochowska policja, nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy od nas samych.

– Apelujemy do pieszych, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza znajdującego się z lewej strony drogi. Z uwagi na szybko zapadający zmrok oraz warunki atmosferyczne, bądźmy widoczni na drodze i dla własnego bezpieczeństwa nośmy odblaski. Warto też pamiętać, aby wyjeżdżając na cmentarze lub do rodziny, zadbać o bezpieczeństwo naszego mieszkania lub domu. Powiadommy o naszej nieobecności kogoś bliskiego tak, aby zwrócił on uwagę na naszą posesję/mieszkanie. Na cmentarzu zadbajmy o osoby starsze i schorowane – apelował mł asp. Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Dzięki wzmożonym patrolom w najbliższych dniach straż miejska zadba o bezpieczeństwo odwiedzających groby najbliższych. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na kradzieże, których liczba w tym czasie niestety rośnie.

– W najbliższy piątek w godzinach wieczornych częstochowscy strażnicy miejscy rozpoczynają tzw. akcję Hiena. Działania skierowane są wobec osób, które z częstochowskich nekropolii kradną cenne wiązanki kwiatów czy znicze. Niestety w poprzednich latach strażnicy ujmowali takich złodziei. Dlatego też akcja ta jest corocznie powtarzana przed Dniem Wszystkich Świętych – tłumaczył Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, w celu ułatwienia dojazdu do cmentarzy na terenie Częstochowy wprowadzono tymczasowe zmiany organizacji ruchu. Szczegóły dostępne są na stronie Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie.

BNO

Skip to content