Pierwszy miesiąc wakacji dobiegł końca – jak minął częstochowskiej policji i straży pożarnej?

Lipiec to jeden z miesięcy, w którym służby miejskie muszą wykazać się szczególną czujnością i gotowością. Jak mówi Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, na terenie miasta i powiatu w ubiegłym miesiącu doszło do 871 zdarzeń, które wymagały interwencji strażaków:

Prowadzone działania to głównie miejscowe zagrożenia których było 738, pożary to 75 interwencji, a alarmy fałszywe to 48.

Od 24 czerwca do końca lipca policjanci z prewencji podjęli ponad 6 tys. interwencji w miejscach publicznych:

Zatrzymali blisko 100 przestępców, ujawnili ponad 3 tys. wykroczeń. Stróże prawa nałożyli łączenie ponad tysiąc mandatów karnych. Odwiedzili blisko 34 placówki, w których dzieci i młodzież spędzała czas wolny.

Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 51 kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz jednego który znajdował się pod wpływem narkotyków.

Mundurowi zatrzymali ponad 300 dowodów rejestracyjnych w większości za niewłaściwy stan pojazdu. Ujawnili prawie 3 tys. wykroczeń z czego 1600 dotyczyło przekroczenia prędkości. Skontrolowali również 29 autokarów, nie ujawniając żadnych nieprawidłowości.

Mimo intensywnego pierwszego miesiąca wakacji służby miejskie nie zwalniają tępa i w dalszym ciągu intensywnie działają. Sierpień rozpoczął się od akcji „Bezpieczne wakacje”, która miała miejsce w parku Lisiniec. Jak mówi rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie – podkom. Sabina Chyra–Giereś, inicjatywa ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko mieszkańcom Częstochowy, ale także przyjezdnym z okolic miasta.

Są to wspólne działania służb, maja na celu uświadomienie zagrożeń które wynikają z braku rozwagi. Od początku roku w Polsce utonęło już 190 osób. Dlatego takie akcje są potrzebne i będą powtarzane.

Jak dodaje Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, inicjatywa spotkań z dziećmi i młodzieżą prowadzona jest od wielu lat:

Przy okazji naszych ćwiczeń przekazujemy informacje dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, jak również zasad pierwszej pomocy.

Pamiętajmy, aby nie kąpać się w zbiornikach wodnych, które nie są strzeżone i dbać o bezpieczeństwo, nie tylko swoje, ale także znajomych i rodziny.

Skip to content