Do końca wakacji został już tylko miesiąc, więc przygotowania do powrotu uczniów do szkół trwają. Ważne jest, aby stacjonarną naukę rozpocząć w bezpieczny sposób. Z tego powodu, przygotowano informacje, które mają pomóc placówkom edukacyjnym w organizacji nauczania.

Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki, 2 sierpnia do szkół miały trafić wytyczne przeciwepidemiczne. Mają one być wsparciem dla dyrektora w organizacji bezpiecznej nauki dla uczniów. Uwzględniono wciąż obowiązujące zasady: dezynfekcję rąk, dystans społeczny i noszenie maseczki.

Również w Częstochowie, placówki przygotowują się do stacjonarnej nauki. Jadwiga Sipa, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, mówi jak wygląda aktualna sytuacja w placówce:

Oczywiście trudno jest powiedzieć jak będzie wyglądała sytuacja od września. Mamy nadzieję, że młodzież wróci do nauki stacjonarnej. Przygotowujemy się na wszystkie możliwości. Stosowane będą reguły takie jak w ubiegłym roku szkolnym, czyli dezynfekcja rąk, noszenie maseczek i zachowanie dystansu, więc organizacja większych szkolnych imprez będzie pod znakiem zapytania.

Uczniowie będą również mieli możliwość zaszczepienia się na terenie szkoły. Jak podało MEiN, w pierwszym tygodniu nauki przeprowadzony zostanie tydzień informacyjny o szczepieniach, w drugim tygodniu zebrane zostaną deklaracje i zgody rodziców, a w trzecim rozpocznie się szczepienie uczniów. Taka opcja również będzie możliwa w Liceum im. Henryka Sienkiewicza, dodaje Jadwiga Sipa:

Włączymy się w akcję szczepień. Prawdopodobnie będzie taka możliwość, żeby młodzież była szczepiona w szkole i będziemy do tego zachęcać. Poza tym przygotowujemy się na inne ewentualności, czyli wariant hybrydowy czy zdalny.

Szczepienia będą mogły się również odbywać w pozostałych placówkach edukacyjnych w Częstochowie. Takie informacje można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych szkół.

Szczegółowe informacje dotyczące powrotu do szkoły, jak i wytyczne przeciwepidemiczne, można znaleźć pod adresem: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka

WB

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content