Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego

Od poniedziałku (15 października) ruszyła bezpłatna wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Częstochowie. Ze sprzętu mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością, ale także takie, które mają czasowe problemy zdrowotne, np. po wyjściu ze szpitala.

Wypożyczenie jest bezpłatne (jedynie za zwrotną kaucją), a skorzystać można m.in. z wózków inwalidzkich, balkoników, kul oraz specjalistycznego łóżka sterowanego pilotem.

Wypożyczenie jest czasowe – maksymalnie pół roku, z możliwością przedłużenia. W ciągu tych kilku miesięcy, zainteresowane osoby będą w stanie bez pośpiechu zorganizować własny sprzęt, a nawet uzyskać dofinansowania na jego zakup. Pomoc w uzyskaniu takiego dofinansowania zapewnią pracownicy częstochowskiego MOPS.

Nie ma ograniczeń wiekowych, nie są też istotne dochody osoby wypożyczającej.

Ilość sprzętu jest ograniczona, dlatego możliwość wypożyczenia będzie zależała od tego, czy będzie dostępny w danym momencie.

Potrzebne wnioski dostępne są w ośrodku lub do pobrania na stronie internetowej: www.mops.czestochowa.pl

Wnioski można składać w dwóch lokalizacjach MOPS:

Kancelarii, przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 2,
Sekcji Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością, przy al. Niepodległości 20/22 (tutaj będą też udzielane wszelkie informacje dotyczące wypożyczalni.
tel. 34 363 18 19 lub 34 372 42 16.

Uwaga! MOPS przyjmuje również sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny. Jeśli ktoś z Państwa dysponuje takimi akcesoriami w dobrym stanie i chciałby pomóc osobom potrzebującym – może przekazać go do wypożyczalni i poszerzyć w ten sposób jej ofertę. Dzięki temu każdy będzie mógł w razie potrzeby znaleźć tam właściwy sprzęt.

źródło: MOPS, foto. eqmed.pl