Bezpłatne badania mammograficzne

Panie w wieku 50-69 lat mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badaniach mammograficznych, organizowanych 6 sierpnia (niedziela) w Częstochowie przy Hali Polonia w godz. 9:00 – 17:00.
W związku z ogólnopolskim Programem Profilaktyki Raka Piersi, realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, przychodnia Wirtus Plus zaprasza mieszkanki Częstochowy i okolic do wzięcia udziału w bezpłatnej mammografii. Badania organizowane są w mammobusie przy Hali Polonia w Częstochowie i adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat.
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje, jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.
Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.
– Kluczowym celem działań naszej przychodni jest szerzenie świadomości wśród kobiet związanym z profilaktyką raka piersi. Statystycznie co roku w Polsce wykrywane jest ok. 15 tys. przypadków raka piersi, a ok. 6 tys. kobiet umiera. Główną przyczyną tak wysokiej umieralności jest zbyt późna diagnoza, która zmniejsza szansę na skuteczne leczenie – informują pracownicy przychodni.
Panie zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnych badań mammograficznych powinny zarejestrować się:
Telefonicznie: 85 676 03 32 ; 85 6767 13 22,
lub na stronie: wirtusplus.pl.
Godzina badania ustalana jest indywidualnie z pacjentkami podczas rejestracji.

Źródło: Wirtus Plus