Bezrobocie w mieście Częstochowa wciąż spada

PUP-Czestochowa-640x392

Sytuacja na częstochowskim rynku pracy wciąż się poprawia. Na koniec kwietnia br. zarejestrowane były 8 933 osoby bezrobotne. To o 498 osób (5,3%) mniej niż w marcu br. i o 3 010 osób (25,2%) mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dynamika spadku bezrobocia w ostatnich 12 miesiącach była więc wciąż wysoka.

Wraz ze spadkiem liczby bezrobotnych zmniejsza się też stopa bezrobocia i na koniec marca wyniosła ona 8,8%, czyli o 0,3% mniej niż na koniec lutego 2016 roku. Dla porównania stopa bezrobocia w Polsce jest o 1,2% wyższa (10,0%).

W pierwszych pięciu miesiącach br. pracę podjęły 2 334 osoby bezrobotne z miasta Częstochowa.

Rośnie również liczba osób objętych aktywizacją zawodową. Od początku tego roku udział z aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu rozpoczęło 1 601 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Częstochowa.

źródło: PUP Częstochowa

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content