W dzień wspomnienia Świętego Mikołaja zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa zorganizował tematyczną inicjatywę dla mieszkańców miasta. Około godziny 12:30 na Placu Biegańskiego i w Alei Najświętszej Maryi Panny można było spotkać biało-zielonego Świętego Mikołaja.

O szczegółach inicjatywy mówi prezes zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa, Michał Świącik:

– Jesteśmy tutaj razem z żużlowcami Włókniarza, również z juniorami na Placu Biegańskiego w ten dzień Świętego Mikołaja, aby sprawić radość dzieciakom, mieszkańcom, którzy tu przechodzą. Tradycyjnie rozdajemy pierniczki, gadżety klubowe. Niestety aura jest taka jaka jest. Chłopcy trochę mokną, ale głowa do góry i z uśmiechem na twarzy do przodu. To są takie dni, kiedy trzeba się poświęcać społeczności lokalnej.

Jednym z uczestników inicjatywy był Jakub Miśkowiak – zawodnik Włókniarza Częstochowa, który towarzyszył Świętemu Mikołajowi. Podczas wizyty na Placu Biegańskiego nie ukrywał radości z możliwości swobodnej rozmowy z kibicami:

Tutaj kibice podchodzą można zamienić słowo, porozmawiać. Jest inaczej. W czasie meczu, czy po meczu jest adrenalina, a tutaj na spokojnie w świątecznym klimacie.

Spotkania biało-zielonego Świętego Mikołaja z mieszkańcami miasta w dniu jego wspomnienia to już mała tradycja Włókniarza. Następna okazja do spotkania dopiero za rok.

Galeria: fot. Radio Fiat

Biało–zielony Święty Mikołaj

Skip to content