Mieszkańcy Częstochowy i regionu, którzy biegają lub dopiero mają zamiar zacząć, mogą wziąć udział w cyklicznym biegu Parkrun.

Jest to bieg na dystansie pięciu kilometrów, bez żadnych ograniczeń wiekowych lub sprawnościowych. Najbliższa edycja odbędzie się jutro (29.06) o godzinie 9.00 w Lesie Aniołowskim przy promenadzie Czesława Niemena. Pomysłodawcą inicjatywy jest Gerard Gątek:

Zawsze lubiłem być aktywny. Już mam za sobą sześć częstochowskich biegów, biegi charytatywne, nordic walking. Wróciłam z Anglii do Częstochowy w 2016 roku i pomyślałem o tym, żeby zorganizować tego typu bieg u nas w mieście, ale trudno zacząć coś takiego. Na szczęście spotkałem odpowiednią osobę, która mi w tym pomogła.

Uczestnicy biegną dla własnej satysfakcji, bez żadnych ograniczeń czasowych. Częstochowa jest sześćdziesiątą piątą lokalizacją w Polsce, gdzie taki bieg się odbywa. O szczegółach opowiada współorganizator Ernest Dąbrowski:

Cieszymy się, że w końcu coś takiego mogło pojawić się w Częstochowie. Bieg parkrun jest dla wszystkich, dla tych którzy dobrze biegają lub dla tych, którzy chcieliby zwiększyć swoją wydolność. Jest to też bieg dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę. Jeżeli chcemy mieć pomiar czasu, to należy się zarejestrować. Dzięki temu możemy śledzić rozwój swoich umiejętności i postępy w wynikach. Poza tym można dostać unikatową koszulkę, która przysługuje za określoną ilość wybieganych edycji parkrun. Co najważniejsze, jeśli sie zarejestrujemy, to możemy wziąć udział w parkun na całym świecie.

Osoby zainteresowane oprócz dołączenia do biegu, mogą również wspomóc inicjatywę oraz organizatorów i zostać wolontariuszami:

Bieg parkrun jest inicjatywą społeczną, non profit, dlatego zachęcam wszystkich aktywnych ludzi do tego, by brali udział w naszym biegu jako wolontariusze. Można wtedy zobaczyć jak taki bieg jest od podszewki organizowany. Można dzięki temu przyczynić się też do tego, by ten bieg przetrwał.

Również na stronie internetowej parkrun.pl/lasaniolowski można znaleźć więcej informacji na temat biegu oraz się na niego zarejestrować.

AK

źródło foto: parkrun.pl/lasaniolowski

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.