W piątek, 8 września o godzinie 19:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbędzie koncert zespołu IMPAST. To występ finałowy w ramach projektu: „Bliżej Piękna” – sztuka dla wszystkich”. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa prac plastycznych podopiecznych Fundacji Oczami Brata.

Do udziału w piątkowym przedsięwzięciu zaprasza Aleksandra Kowalska, wokalistka zespołu Impast:

W tym dniu, zespół Impast zagra trzeci, podsumowujący koncert dedykowany temu wydarzeniu. Odbędzie się wystawa prac plastycznych wykonanych podczas warsztatów przez podopiecznych fundacji Oczami Brata. Mam nadzieję, że będą z nami wszyscy uczestniczy warsztatów, instruktorzy oraz goście. Liczę na to, że będzie to duże wydarzenie. We współpracy z Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II kierujemy zaproszenie do każdego z Państwa i przypominamy o wydarzeniu, które odbędzie się 8 września.

Podczas koncertu zgromadzeniu usłyszą wiersz, który powstał podczas warsztatów. Będzie to utwór muzyczny do wiersza lokalnego poety, wykonany przez częstochowskiego instrumentalistę, autora muzyki, Jakuba Będkowskiego. Piątkowe spotkanie to podsumowanie projektu, który realizowany był m.in. w Radomsku czy Poraju. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Skip to content