Bomba na trasie Poraj-Częstochowa – ruch pociągów sparaliżowany

W rejonie torowiska na linii kolejowej S1 na odcinku Poraj-Częstochowa wykryto niewybuch. Z tego powodu trwają utrudnienia dla jadących pociągami Kolei Śląskich na trasie Częstochowa-Katowice-Gliwice.

Niewybuch został znaleziony dzisiaj o godz. 10:10 i spowodował przerwę w ruchu na odcinku Poraj-Częstochowa. O zmianach, które z tego wynikają, mówi Magdalena Iwańska, rzecznik Kolei Śląskich.

– W związku z tą sytuacją nasze pociągi kierowane są drogą okrężną odcinkiem Częstochowa-Mirów z pominięciem odcinka Częstochowa-Poraj. Na tym odcinku zapewniona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa, jednak w związku z koniecznością zsynchronizowania pociągów z autobusami, te pierwsze będą doznawały opóźnień.

Policjanci, którzy udali się na miejsce potwierdzili, że znalezisko to pocisk artyleryjski o rozmiarach ok. 30 cm. Saperzy z jednostki w Gliwicach do dwóch godzin mają usunąć niewybuch, który zagraża bezpieczeństwu i paraliżuje ruch kolejowy. Informacji w sprawie na bieżąco udziela infolinia Kolei Śląskich pod nr. 32 428 88 88.

MSI