most

7,5 mln złotych będzie kosztowała inwestycja polegająca na wyburzeniu i zbudowaniu od podstaw nowego mostu na Warcie w Alei Pokoju w Częstochowie.
Dotychczasowa przeprawa liczy sobie już ponad 60 lat i jest w bardzo złym stanie technicznym. Stąd też od dłuższego czasu obowiązuje zwężenie drogi z czterech do dwóch pasów.

Podczas inwestycji ustabilizowany zostanie nasyp przy ścieżce rowerowej, a także przebudowane zostaną drogi na dojazdach i chodniki. Nowe ma być również torowisko i sieć trakcyjna. Przedsięwzięcie realizowane przez firmę Skanska ma być sfinalizowane w listopadzie.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content