Budowa sądu – jest decyzja ministerstwa

19 czerwca poznaliśmy dwie firmy, które zgłosiły się do przetargu na budowę nowego Sądu Rejonowego Częstochowa-Północ. Obiekt miałby powstać na przekazanym przez częstochowski magistrat terenie przy ul. św. Rocha 80/83. Kwota, za którą obie firmy zadeklarowały realizację inwestycji znacznie przekracza możliwości finansowe resortu sprawiedliwości. 27 czerwca ministerstwo odniosło się do tej kwestii i zadecydowało, że nie będzie unieważnienia przetargu. Aktualnie trwają prace mające na celu aktualizację kosztorysów wykonawców – mówi rzecznik częstochowskiego Sądu Okręgowego sędzia Dominik Bogacz. Rozstrzygnięcia zapadną najprawdopodobniej pod koniec lipca.

Częstochowski sąd czeka także reorganizacja. Od 1 lipca w Sądzie Rejonowym w Częstochowie przestaną istnieć dwa wydziały. W wydziale karnym zamiast czterech wydziałów będą trzy. To oznacza likwidację dwóch etatów funkcyjnych przewodniczących wydziałów i dwóch administracyjnych – kierowników sekretariatów. Od 1 lipca zniknie też w sprawach karnych podział alfabetyczny przydziału spraw.

Sąd Okręgowy w Częstochowie został utworzony na podstawie przepisów tymczasowych o urządzeniu sądownictwa w Królestwie Polskim z dnia 19 sierpnia 1917 roku. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat wiele razy zmieniała się jego struktura organizacyjna. Zmiany organizacyjne miały miejsce także w Sądzie Rejonowym.

Aktualnie w częstochowskim Sądzie Rejonowym zatrudnionych jest 300 pracowników i 86 sędziów. W Sądzie Okręgowym jest to grupa 140 pracowników i około 50 sędziów, co łącznie daje grupę około 600 osób.

PNP

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content