We wtorek 5 października w Urzędzie Miasta Częstochowy ogłoszono wyniki głosowania na zadania zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Do realizacji wybrano 142 projekty.

Wśród grupy projektów przeznaczonych do realizacji, 7 jest ogólnomiejskich a 135 dzielnicowych. Łącznie do Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 410 zadań, z czego 81 miejskich i 329 w poszczególnych dzielnicach. Wyniki głosowania podsumowała Agata Wierny, z Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy:

Na pierwszym miejscu z liczbą punktów 20 tysięcy, pamiętajmy że jest to liczba punktów a nie osób głosujących. Zadanie rozbudowa z nadbudową i przebudową budynku zaplecza sportowo-socjalnego, to jest na terenie Skry. Projekt zakłada, że przy ul. Loretańskiej 20 powstanie całoroczna baza sportowa oraz socjalna.

Drugie zadanie jak co roku chyba od wielu wielu lat. Schronisko dostało 16 tysięcy punktów prawie 17 tysięcy, koszt zadania 415 tysięcy i zadanie zakłada modernizacje pawilonów i zakup nowego samochodu, który będzie dostosowany do transportu zwierząt.

Zadanie, które otrzymało 10 tysięcy punktów na 3 miejscu odnowienie wewnętrznego dziedzińca na terenie liceum Norwida w Częstochowie, ma powstać plenerowa scena na której będą mogły występować szkolne teatr, orkiestra i będą mogły różnego rodzaju wydarzenia być organizowane na tym wewnętrznym dziedzińcu.

Z zadań ogólnomiejskich do realizacji przekazany został także projekt dofinansowania działań kulturalnych Biblioteki Publicznej, Kreatywna Strefa Gier przy Szkole Podstawowej nr 1, program pomocy psychologicznej dla setki mieszkańców Częstochowy m.in. w zakresie walki z depresją oraz oznaczenie alejki Lasku Aniołowskiego za pomocą taśmy odblaskowej.

Z projektów dzielnicowych do realizacji przekazano m.in.: darmowy program sterylizacji psów i kotów w większości dzielnic Częstochowy, zakup sprzętu gaśniczego i szkoleniowego dla OSP Dźbów oraz ratowniczego dla OSP Kawodrza Dolna, modernizacja dróg i chodników w mieście, doposażenie szkół oraz filii Biblioteki Publicznej oraz zajęcia sportowe lub kulturalne w różnych instytucjach.

Najwięcej powodów do świętowania mają kibice, zawodnicy i działacze Skry Częstochowa. Artur Szymczyk, prezes klubu jest wdzięczny częstochowianom za oddanie głosu właśnie na projekt Skry:

Chciałbym w imieniu całego klubu Skra Częstochowa podziękować wszystkim, którzy oddali głosy na ten projekt. Zauważyli również nasze potrzeby. W projekcie chodziło nam głównie, o zabezpieczenie pomieszczeń socjalnych dla najmłodszych adeptów Skry Częstochowa. Także będziemy to w stanie zrealizować i bardzo się cieszymy z tego powodu i najważniejsze to, że mieszkańcy w Częstochowie zauważają Skrę Częstochowa, że funkcjonuje w tym mieście i też na potrzebę na tym małym obiekcie, którym zarządzam. No i co, no i cieszymy się.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego.

Skip to content