Lista zadań szóstej już edycji Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście została zamknięta. Projekty do BO można było składać od 6 maja br.

Budżet cieszył się dużym zainteresowaniem o czym świadczy liczba wniosków z zadaniami zaproponowanymi przez mieszkańców.

W tym roku wpłynęły do nas 633 zadania, z tego 425 pozytywnie przeszło proces weryfikacji. Lista jest ostateczna pod względem tego, że nie przebiega już weryfikacja. Jednak do samego końca, tuż przed głosowanie, mieszkańcy i mieszkanki, którzy zgłosili zadania mogą zdecydować o ich wycofaniu – mówi Justyna Wrzalik z Referatu Dialogu i Praw Człowieka Urzędu Miasta Częstochowy – mówi Justyna Wrzalik z Referatu Dialogu i Praw Człowieka Urzędu Miasta Częstochowy.

Zadania zgłoszone przez mieszkańców Częstochowy dotyczą głównie infrastruktury drogowej, poprawy stanu ulic, chodników i dróg rowerowych. Pojawiło się też sporo projektów związanych z ekologią:

Mieszkańcom bardzo na tej ekologii zależy, dlatego dużo zadań pojawiło się dotyczących miejskiej zieleni. Jednym z ciekawszych jest zaaranżowanie w każdej dzielnicy naszego miasta “zielonej ściany”, która miałby pomóc w redukcji smogu. Innym ciekawym zadaniem dotyczącym poniekąd ochrony środowiska i zdrowia jest zamontowanie w przedszkolach oczyszczaczy powietrza – dodaje Justyna Wrzalik.

Głosowanie potrwa od 6 do 25 września br. Mieszkańcy będą mieli kilka możliwości, by oddać swój głos. Szczegóły dostępne są na stronie www.konsultacje.czestochowa.pl

KF

foto źródło: BO

Skip to content