Buty sportowe, a dyscyplina jaką uprawiamy

Buty sportowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów obuwia w naszej garderobie. Świetnie spisują się na co dzień, gdy wiemy, że przed nami wiele godzin spędzonych na nogach, a także podczas uprawiania różnych dyscyplin. Bez względu na to, czy mają one służyć do wyjścia po zakupy, czy treningów, ważne jest, aby były one odpowiednio dobrane.

Kolor, marka, efektowne dodatki w takiej sytuacji zawsze powinny być na drugim planie. Buty sportowe mają być odpowiedzialne za naszą sylwetkę, pudrowe adidasy z printem może wyglądają ciekawie, ale nic po ich wpasowaniu się w wizualne trendy, jeśli po miesiącu ich używania okaże się, że musimy zaczerpnąć porady ortopedy.

Zanim zaczniesz przeglądać strony z obuwiem sportowym, to warto zastanowić się, do czego mają one służyć. Decydujesz się na bieganie, nie powinnaś wkładać butów na siłownię, chcesz pokopać piłkę, rezygnujesz z butów przeznaczonych do gry w koszykówkę. Osoby, które poszukują obuwia do chodzenia, mają zdecydowanie lepszą sytuację, gdyż jedyny wymóg to zrezygnowanie z bardzo miękkich podeszw. Pozostałe cechy w tym przypadku są mniej istotne.

Kolejne pytanie, które należy sobie zadać przed rozpoczęciem poszukiwania obuwia idealnego, to jakim dysponujemy budżetem. Ustalenie widełek cenowych zdecydowanie ułatwi cały proces. Najlepsi producenci na rynku oferują buty sportowe, które powinny zmieścić się w naszym limicie. Warto zapamiętać, że nie zawsze cena jest równoznaczna z jakością produktu. Dlatego niekoniecznie dobrym wyjściem będzie wejście do sklepu marki znanej na całym świecie i wzięcie pierwszych lepszych butów. Takie podejście do tego tematu może okazać się opłakana w skutkach, gdy okaże się, że za wydane pieniądze mogliśmy kupić przynajmniej dwie pary nowych butów, spełniających swoją funkcję.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup butów przez internet, gdzie zaoszczędzisz mnóstwo swojego czasu. W ten sposób przymiarkę masz w domu, nie martwisz się o odesłanie i wszystko załatwisz za pośrednictwem strony https://7buty.pl/damskie/buty-sportowe.

Wiele osób uważa, że wystarczy dobranie butów do popularnej tabeli rozmiarów, która określa jedynie długość stopy. Prawda wygląda zdecydowanie inaczej, gdyż nie liczy się tylko to ile centymetrów ma nasza stopa, istotną kwestią jest rodzaj podbicia (niskie, wysokie, normalne), a także budowa stopy (pronator, neutral i supinator). W tym momencie zaleca się skorzystać z opinii specjalisty lub wykorzystując moc Internetu i z pomocą prostego testu zweryfikować, do jakiej grup należy nasza stopa. Ciało nie jest symetryczne, podobnie jest również ze stopami, dlatego dobrze jest sprawdzić, czy aby na pewno stopa nie jest na przykład kilka milimetrów krótsza od drugiej. Jeśli zaniedbamy ten aspekt, to po paru dniach spędzonych w kupionych butach może okazać się, że jedna stopa jest wyraźnie obtarta.

Kolejnym ważnym punktem, jest powszechna opinia wśród laików, iż należy kupić buty trochę za małe, gdyż na pewno się rozejdą. Mit ten jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, natomiast prawda jest nieco inna. Owszem można wybrać obuwie zamiast w rozmiarze 38, 37.5, ale trzeba mieć na uwadze, że wspomniane rozchodzenie się buta nastąpi tylko w przypadku produktu o słabej jakości. Dobre buty nie tracą na swoim kształcie i nie zmieniają rozmiaru, tylko dlatego, że kilka razy mieliśmy je na nogach.

Obuwie sportowe wybrane z zastosowaniem się do powyższych rad, nie tylko okaże się idealnym zakupem, w którym stopy będą czuć się komfortowo, ale także posłuży na wiele lat. Zawsze można poczytać opinie innych osób, które miały kontakt z interesującymi nas butami, a także każdy dobry sklep obuwniczy ma w swoim zespole specjalistów, służących doradztwem w zakresie wyboru butów.

Skip to content