W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, 3 grudnia w sobotę odbyło się spotkanie z legendą piłki nożnej – Władysławem Żmudą. Oprócz wspomnień lat na boisku, Żmuda opowiadał o książce „A ty będziesz piłkarzem”. Jest to biografia napisana wraz z Dariuszem Kurowskim.

Skąd pomysł na spotkanie w Muzeum Monet i Medali im. Jana Pawła II z byłym piłkarzem wyjaśnia Krystyna Pietrzak z Agencji Artystycznej Certus:

– Niedawno zupełnie przypadkowo poznaliśmy Władysław Żmudę. Władek Żmuda zawsze był moim ukochanym, ulubionym piłkarzem, ale to od 10-cio leci. Chociaż nie jest napastnikiem znanym ani bramkarzem zawsze był dla mnie kultową postacią. Kiedy go poznaliśmy okazało się, że jet do tego cudownym, przeuroczym człowiekiem. Wtedy mój mąż Jarek wpadł na pomysł żeby zorganizować mu wieczór autorski. Bo oczywiście dostaliśmy na pierwszym spotkaniu od niego książkę którą wydał, więc był pretekst do urządzenia wieczoru autorskiego. Oczywiście przyjaźnimy się z Krzysztofem Witkowskim, więc gdzie jak nie tutaj. Stwierdziliśmy, że tu jest najlepsze miejsce, klimat i Władek zgodził się przyjechać. Spotykamy się dzisiaj na tym wieczorze.

Piłka nożna to sport, który jest uwielbiany przez młodych ludzi. W piłkę gra coraz więcej  młodzików, którzy zapisują się do klubów sportowych, co zauważa również Władysław Żmuda:

– Ja myślę że jest trend i strasznie dużo szkółek i młodzieży garnie się do piłki. Myślę, że przede wszystkim to trzeba mieć pasję do tego i kochać to co się lubi bo to jest najważniejsze i w tym wieku nie patrzeć na wyniki tylko na zabawę przede wszystkim. Bo dziecko musi się bawić i być uśmiechnięte. Także naszej reprezentacji chciałem przytoczyć, żeby mieli z gry troszeczkę zabawy, chęci i przyjemności czego im serdecznie życzę.

Władysław Żmuda to były piłkarz grający na pozycji obrońcy, reprezentant kraju. Z reprezentacją Polski czterokrotnie uczestniczył na mistrzostwach świata w 1974, 1978, 1982 oraz 1986 roku, na których rozegrał 21 meczów, co jest rekordem w historii występów reprezentacji polski na mistrzostwach świata.

Spotkanie z Władysławem Żmudą

Skip to content