W czwartek 24 lutego w parafii św. Barbary w Częstochowie odbędą się comiesięczne warsztaty dla rodziców, których uczestnicy podejmują ważne tematy z perspektywy wychowywania dzieci w dzisiejszych czasach. Tematem przewodnim najbliższego będzie dobry kontakt z nastoletnią młodzieżą.

Organizatorem warsztatów jest częstochowskie koło Związku Dużych Rodzin, działające przy parafii św. Barbary. Ewelina Pieńkowska, koordynatorka koła wyjaśnia, że czwartkowe warsztaty są otwarte dla wszystkich rodziców, którzy borykają się z trudami wychowywania nastolatków:

Zapraszamy rodziców nastolatków, spotkanie będzie właśnie o tym jak porozumieć się z nastolatkami? Jak zrozumieć ich świat i to, że niekoniecznie trzeba z nimi walczyć – można się porozumieć. Warsztaty będą prowadzone przez p. Danutę Kuźnik, edukatorkę „pozytywnej dyscypliny”. Opowie nam w jaki sposób konkretnie i przez typowy warsztat współpracować z nastolatkami. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.

Podobne warsztaty odbywają się w parafii św. Barbary co miesiąc. Jak zapewniają organizatorzy, nie trzeba być wcale członkiem Związku, żeby móc w nich uczestniczyć:

Organizujemy warsztaty dotyczące wychowywania dzieci – są to warsztaty cykliczne, organizowane co 4 tygodnie, w każdy 4. czwartek miesiąca przy parafii św. Barbary. Nie trzeba być członkiem Związku Dużych Rodzin, żeby wziąć udział w warsztatach.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 606 330 788 lub na facebookowej stronie częstochowskiego koła Związku Dużych Rodzin.

Skip to content