Był poszukiwany – wpadł, bo popełnił wykroczenie

Obywatel Gruzji mieszkający w Warszawie został zatrzymany w Częstochowie. 25-letni mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z popełnionym przestępstwem kradzieży kilkudziesięciu tysięcy dolarów na terenie jednego z blisko 200 krajów członkowskich Interpolu.

Do zatrzymania doszło w czwartek 22 lipca.

– W ubiegłym tygodniu policjanci z częstochowskiej drogówki zauważyli Toyotę, której kierowca popełnił wykroczenie drogowe. Polegało ono na korzystaniu ze świateł drogowych w sposób niezgodny z przepisami. Zatrzymali go do kontroli, podejmując względem niego czynności służbowe. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 25-letni obywatel Gruzji jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu za kradzież znacznej sumy pieniędzy na terenie Iraku. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do sądu, gdzie zastosowano wobec niego siedmiodniowy areszt. O jego dalszym losie zdecyduje sąd – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Mężczyzna był poszukiwany od lutego ubiegłego roku. Z uwagi na to, że od momentu popełnienia przestępstwa skutecznie się ukrywał, wprowadzono jego dane do baz wszystkich krajów członkowskich Interpolu, w tym także do polskich. To pozwoliło zatrzymać poszukiwanego podczas legitymowania na terenie naszego kraju.

BNO

Skip to content