Fot. Radio Fiat

Ostatni weekend kwietnia zdaniem częstochowskiej policji, straży pożarnej i straży miejskiej można uznać za dość bezpieczny.

Świadczy o tym m.in. liczba interwencji podejmowanych przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.

– W ubiegły weekend policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Na terenie miasta i powiatu doszło do 56 kolizji i jednego wypadku, który miał miejsce w sobotę, ok. godz. 19:00 w gminie Mstów w miejscowości Jaźwiny. 13-letni chłopiec, kierując motorowerem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Toyotą. W wyniku zdarzenia odniósł poważne obrażenia i trafił do szpitala – mówiła podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

W ostatnich tygodniach praca częstochowskich strażaków w dużym stopniu skupiała się na gaszeniu pożarów spowodowanych wypalaniem suchych traw i nieużytków rolnych. Ostatni weekend był jednak pod tym względem dużo spokojniejszy.

– W miniony weekend na terenie Częstochowy i powiatu powstało 28 zdarzeń wymagających interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Prowadzone działania to gaszenie sześciu pożarów, usuwanie skutków 21 miejscowych zagrożeń oraz wyjazd do jednego fałszywego alarmu. W omawianym okresie nie odnotowano poważnych zdarzeń – tłumaczył mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Także strażnicy miejscy w znacznym stopniu skupili się na realizacji telefonicznych wniosków o interwencję. W ciągu ostatnich trzech dni dyżurni odnotowali 103 takie prośby.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Było to łącznie 27 zdarzeń. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili dwie obserwacje, które wymagały interwencji służb.Jedną monitoringową interwencję zrealizowali strażnicy miejscy, a druga została przekazana do dalszej realizacji. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – mówił Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie.

Straż miejska przypomina przy okazji o pozostawianie porządku po swoich pupilach, a także o nieustającym obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

BNO

Skip to content