Już po raz 8. Prezydent RP zachęca rodaków do wspólnego czytania literatury. Tym razem Andrzej Duda wraz z małżonką postawili na nowele, wśród wybranych lektur m.in. teksty Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej i Bolesława Prusa.

Regularnie w akcję włącza się Częstochowa. W tym roku wspólne czytanie będzie miało miejsce już w najbliższą sobotę w budynku UJD przy ul. Waszyngtona 4/8 w Audytorium Maximum.

– My po raz drugi organizujemy Narodowe Czytanie, gdzie gospodarzami jest właśnie środowisko akademickie, nasze władze rektorskie. Ten pomysł pojawił się w tamtym roku, gdy zostaliśmy Uniwersytetem. Chcieliśmy w ten sposób świętować, pokazać uczelnię – mówi dr Elżbieta Wróbel z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. – Będziemy czytać od 11:00 do 14:00.

W Narodowe Czytanie włącza się niezliczona liczba miejscowości, a literatura prezentowana jest w różnych formach i miejscach. Np. w Kłobucku zaproszeni goście będą czytać na Rynku Jana Pawła II, a w Radomsku bardziej tradycyjnie – w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

FJ

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content