Caritas pomaga (nie tylko) przed świętami

Źródło fot. caritas.czest.pl

Pragnąc realizować Jezusowe wezwanie „głodnych nakarmić”, Caritas Archidiecezji Częstochowskiej rozpoczęła realizację programu „FEAD”. Ubodzy, najbardziej potrzebujący otrzymali już pierwsze paczki żywnościowe w ramach programu.

Kilka tysięcy osób z Częstochowy oraz z terenu archidiecezji częstochowskiej z nadzieją mogą patrzeć w przyszłość, mając świadomość tego, że na stole nie zabraknie podstawowych produktów żywnościowych, m.in. w czasie Świąt Wielkiej Nocy.

– Caritas Archidiecezji Częstochowskiej realizuje ten program już po raz kolejny. Polega on na pomocy żywnościowej, która dociera do najuboższych osób, będących np. w ciężkiej sytuacji związanej z COVID-em lub nagłą utratą dochodów. Wystarczy zgłosić się do swojego rejonowego MOPS-u po skierowanie do otrzymania takiej pomocy. W marcu wydawaliśmy już pierwsze paczki. Obecnie pomocą jest objętych kilka tys. osób – mówiła Joanna Łuczak, koordynator Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej.

Paczki zawierają 21 artykułów spożywczych, w tym produkty owocowe, warzywne, skrobiowe, mleczne oraz mięsne. Będą wydawane przez pół roku.

– Tegoroczny podprogram potrwa do końca września tego roku. Na każdą osobę przysługuje ponad 42 kg żywności. Z pomocy skorzystało już ok. 1000 osób. Do marcowych paczek dodawaliśmy też racje świąteczne. Żywność można odbierać na początku lub na końcu miesiąca, zawsze w środy – dodała Joanna Łuczak.

Akcja funkcjonuje na całym terytorium archidiecezji częstochowskiej. Harmonogram i szczegóły dostępne są na stronie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

BNO

Skip to content