Dzień Dziecka z Caritas/fot. Radio Fiat

Tańce, pokazy, a do tego sport i nauka na świeżym powietrzu – tak wyglądał Dzień Dziecka z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Przygotowane atrakcje zapewniły wspaniałą zabawę, a słoneczna pogoda umiliła czas zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom pikniku. Radio Fiat objęło wydarzenie patronatem medialnym, a dzięki studiu w plenerze zapewniła też relację na żywo.

Misją Caritas jest wspieranie osób najbardziej potrzebujących. Działania, które podejmuje mają tylko jeden cel – czynić Miłosierdzie. W myśl tej idei Caritas realizuje wiele inicjatyw skierowanych również do najmłodszych, a jedną z najważniejszych jest ta, zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. – Chcieliśmy wypełnić dzieciom czas najlepiej, jak to możliwe – mówi dyrektor częstochowskiej Caritas ks. Marek Bator:

– Dzień Dziecka powinien trwać zawsze. Roboczo nazwaliśmy tę imprezę „Ku normalności”, ponieważ jest to pierwsza taka impreza w dobie pandemii. W zeszłym roku nie mogliśmy zorganizować takiego pikniku. Na szczęście teraz się udało. Widać radość u tych dzieci, z czego ja również bardzo się cieszę.

W organizację wydarzenia, gdzie oprócz zabawy dzieci uczyły się także o bezpieczeństwie, włączył się również regionalny oddział KRUS w Częstochowie. O szczegółach mówi dyrektor instytucji Piotr Dobosz:

– Wbrew pozorom jest to jeden z priorytetów naszej działalności. Jesteśmy utożsamiani z poborem składek i wypłatą świadczeń, jednak działalność prewencyjna jest tym, na co kładę spory nacisk. Realizowana w sposób zaplanowany, przemyślany i konsekwentny, przynosi naprawdę wymierne efekty.

Imprezę wsparli również polscy parlamentarzyści. Upominki dla dzieci przekazała m.in. poseł Lidia Burzyńska, a także europoseł Jadwiga Wiśniewska. Podczas pikniku najserdeczniejsze życzenia wszystkim dzieciom złożyła natomiast Monika Fajer prezes 28. Okręgu Solidarnej Polski:

– Przyszło naprawdę sporo dzieci. Pogoda nam dopisała i widać, że wszyscy bawią się doskonale. Bardzo się cieszę, że są takie organizacje jak Caritas.

Organizatorzy zapewnili w programie wiele ciekawych zabaw i pokazów. Jak w czasie imprezy oceniały je dzieci?

– Bawię się wspaniale. Jest sporo różnych zabaw.
– Najbardziej podobają mi się dmuchańce i tory przeszkód.
– Tu naprawdę jest co robić.

Dzieci zobaczyły również, jak wygląda praca strażaków, a także innych służb mundurowych. Najważniejsza była jednak edukacja. Nauka na świeżym powietrzu dotyczyła zarówno bezpieczeństwa, jak i ekologii. O tajnikach dbania o środowisko, a także wielu innych ciekawych rzeczach opowiadali pracownicy Nadleśnictwa Złoty Potok.

Impreza plenerowa zorganizowana przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej odbyła się na placu przy siedzibie Radia Fiat. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

ABK

Skip to content