CBŚP uderza w częstochowską plantację konopi indyjskich

Woreczek strunowy wypełniony zielonym suszem/Fot.: KMP w Częstochowie

Funkcjonariusze katowickiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która znajdowała się na terenie Częstochowy.

10 marca doszło do odkrycia hodowli konopi indyjskiej w częstochowskiej dzielnicy Wyczerpy. Uprawa zlokalizowana była w pomieszczeniach gospodarczych prywatnej firmy. W szczegóły sprawy wprowadza Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek: 

– Funkcjonariusze zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali plantację konopi, składającej się z ok. 900 krzewów, która znajdowała się w pomieszczeniach gospodarczych firmy w częstochowskiej dzielnicy Wyczerpy. W wyniku przeszukania tych pomieszczeń policjanci zabezpieczyli także ok. 3,5 kg marihuany uprawy konopi.

Nie jest to pierwszy przypadek odkrycia plantacji konopi indyjskich w dzielnicy Wyczerpy. W 2015 roku doszło do podobnego przestępstwa. Wówczas winnym okazał się 56 – letni mężczyzna. Tym razem zatrzymano więcej sprawców: 

-W śledztwie zatrzymano czterech mieszkańców Częstochowy i okolic, którym w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa – Północ, przedstawiono zarzuty uprawy znacznych ilości konopi indyjskich. Dwóm z nich prokurator przedstawił także zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków w postaci marihuany.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec czterech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Skip to content