Cennik już jest, planów otwarcia Aquaparku brak

 

Fot. AktywnaCzęstochowa.pl

„Nie znamy terminu otwarcia parku. Nie mamy przygotowanych planów na otwarcie. Prace nad uruchomieniem obiektu nadal trwają”. Już od kilku miesięcy możemy słyszeć tego typu wypowiedzi urzędników, zapytanych o to, kiedy wreszcie zostanie otwarty częstochowski Aquapark. I chociaż żadnych planów na uruchomienie nie ma, został już upubliczniony cennik. Czyżby czekało nas rychłe uruchomienie obiektu?

Publikacja cennika aquaparku wzbudziła wśród częstochowian skrajne emocje, a w mediach społecznościowych częstochowski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stanął w ogniu ogromnej krytyki. Urzędnicy MOSiR-u wyjaśniają jednak sytuację, chcąc uspokoić nastroje. Według nich przygotowanie cennika jest procedurą stałą, a co ważniejsze naturalną na drodze do pełnego uruchomienia obiektu. Cennik aquaparku dodatkowo zbiegł się w czasie z aktualizacją wszystkich obowiązujących cenników w placówkach MOSiR-u, z tego powodu zarząd zdecydował się przygotować cennik także dla zamkniętego obiektu.

Według słów urzędników, cennik został zaprojektowany już na przełomie października i listopada roku 2020, jednak dopiero teraz – z przyczyn urzędnikom nieznanych – jego sprawa została wyciągnięta na światło dzienne. Pracownicy MOSiR-u przypuszczają, że spowodowane jest to ciągłym brakiem jednoznacznych informacji ze strony Ratusza, co do funkcjonowania aquaparku.

Urzędnicy MOSiR-u zaznaczają jednak, że decyzja o otwarciu lub zamknięciu placówki nie leży po ich stronie, i mimo że sprawują bezpośrednią pieczę nad aquaparkiem, nie są samodzielnym podmiotem, i ostateczne decyzje podejmuje prezydent oraz jego pełnomocnicy. Dyrektor MOSiR-u ma za zadanie zarządzać konkretnymi obiektami, to czy zostaną one zamknięte lub otwarte leży po stronie Ratusza i to tam należy kierować swoje zapytania. MOSiR to zarządcy, miasto jest właścicielem.

Pozostaje więc zadać pytanie: kiedy aquapark zostanie otwarty? Już od miesięcy słyszymy zapewnienia, o trwających pracach, które mają skończyć się otwarciem obiektu. Te jednak, od jesieni 2020 roku wydają się nadal stać w tym samym, być może martwym, miejscu.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content