uposledzeni_umyslowo_logo_jpg

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Częstochowie w ramach ogólnopolskiego projektu “Centrum Dzwoni”, uruchomiło Centrum Doradztwa Zawodowego i Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.
Na dzisiejsze (16 lutego) spotkanie w siedzibie stowarzyszenia zaproszono osoby, które chcą wziąć udział w projekcie.
– Do udziału w projekcie mogą zakwalifikować się osoby, które posiadają aktualne orzeczenia o stopniu niepełnosprawności – wyjaśnia Beata Sobolewska, koordynator projektu. – Preferowane są orzeczenia z symbolami P i U, czyli są to osoby, które mają niepełnosprawność umysłową i zaburzenia psychiczne. Celem projektu jest wsparcie osób niepełnosprawnych w zatrudnieniu przy wykorzystaniu metody zatrudnienia wspomaganego. Kluczową osobą w zatrudnieniu wspomaganym jest trener pracy, czyli swego rodzaju anioł stróż beneficjenta.
Projekt kierowany jest do osób niepełnosprawnych z powiatu częstochowskiego w wieku od 18 do 55 roku życia. Bieżąca edycja potrwa dwa lata. Biuro stacjonarne projektu ruszy od 1 marca.
Dofinansowanie działalności Centrum Doradztwa Zawodowego i Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie udało się pozyskać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

ZD

Skip to content